Dodano 01 Kwietnia 2017

Z wieloletnich obserwacji wynika, że każda wiosna jest inna. I to pod względem kimatycznym, przyrodniczym, jak i turystycznym.
Akurat w tym czasie zainteresowanie gości nie całkiem zależy od pogody. W kwietniu jest czas przedświąteczny i przedmajówkowy, czyli większość planuje wypoczynek na te wolne dni, a nie w zwyczajne weekendy, które często bywają jednak bardzo ciekawe.
Teraz mamy warsztaty fotograficzne "Leśne Opowieści" i dziewczętom, zajmującym cały dom, pierwszy weekend kwietnia bardzo dopisał. Dlatego biegają grupą po ogrodzie fotografując modelkę oraz wszystko co żywe. Wkrótce duża część polskiej blogosfery zapełni się przyrodą i klimatami z Wiśniowego Sadu.
Parę dni wcześniej ogród się obsypał na raz wiosennymi kwiatami, które normalnie kwitną kolejno, a dziś mamy je wszystkie jednocześnie. Zapewne jest to skutkiem iście wiosennej pogody: w dzień ciepłej na krótki rękaw, a w nocy nieco chłodniej na kominek i c.o.

Wiosenne kwiecie ma stały, niezmienny repertuar. Już w styczniu widoczne są przebicia przebiśniegów, potem knują przez luty pod śniegiem, aby w marcu rządzić niepodzielnie. Krokusy wyskakują jednego dnia, co roku w innym miejscu i dają sygnał dla narcissus jonquilla czyli po naszemu narcyzom- żonkilom. Niebieska cebulica jak lud, zacebula oród tlumnie, równo, nie oglądając się na resztę.

A za nimi wszystkimi, w pośpiechu śliczne główki wystawiły ciemierniki, fijołki i pierwszy z pierwszych krzewów forsycje, o stokrotkach nie wspominając.
Po pełnej majówce kalendarz mamy pusty. Czyżby najpiękniejszy miesiac będziemy mieć tylko dla siebie?
Zapraszamy na maj, bo letnie miesiące już się rezerwacjami zapełniają i na widoki.

Dodano 13 Stycznia 2013

Ferie się jednak odbędą.

Nowy Rok zaczął się bez śniegu i niebo wytrzymało tak aż do 12- go. Wczoraj sie posypało, temperatura spadła z +3 do -8 i jest zima. Śniegu jest akurat by było biało, ale nie tak dużo by coś utrudnić. W Karkonoszach wreszcie wszystkie wyciagi chodzą oraz armatki. Trasy Jakuszyckie wzywają, kuszą tych co biegają i tych co chcieliby zacząć.

W prognozach ma sie ten stan utrzymać do 20.01. Potem tygodniowa przerwa na opady śniegu i znowu mróz, na drugą turę ferii. 
Jeszcze mamy wolne pokoje.
Tylko 23- 26.01 został jeden wolny, a 4- 6.02. wszystkie zarezerwowane.

Zapraszamy rodziny. Zniżyliśmy ceny do minimum. Np. rodzice i 1 dziecko w pokoju 3- osobowym: 90 zł/ 1 noc, w 4- osobowym z 2 dzieci: 100 zł/ 1 noc. Większych nie mamy.

Dodano 07 Stycznia 2013
Tegoroczna tzn. już od tygodnia ubiegłoroczna zima zdziwiła nas swoją różnorodnością pogody, temperatury i zaśnieżenia. Było wszystko: tęgi mróz, śnieg po kolana, słońce, wiosenne popołudnia, zielona trawka. Nowy Rok przeszedł wiosennie. Goście bawili się w domu, a my jak co roku nad Wodospadem Podgórnej i u przyjaciół. 

Nie wyszedł kulig, za to było ciepło, w sam raz na wycieczki, ognisko, kominek i choinkę.  Za oknami było wietrznie, bez kapki śniegu, za to w nocy niebo ukazywało się w ciekawych odsłonach. Akurat Księżyc się postarał i pod koniec roku przebrał się w Pełny Miesiąc.

 

W styczniu zaczynają się ferie. Pierwszych gości spodziewamysię dopiero w połowie miesiąca. Zimą zawsze jednak przeważają u nas puste pokoje. Teraz jeszcze bardziej.  Zachełmiańskie hotele, dysponując profesjonalnym i nieograniczonym środkami potencjałem marketingowym, skutecznie wypełniły środkowo-karkonoską niszę i przejęły większość tych, którzy nie bardzo już chcą jeździć do zatłoczonego Karpacza i Szklarskiej. 

Z Wiśniowego Sadu jest bardzo blisko do restauracji hotelowej, więc też z tego korzystamy, bo współpraca układa się bardzo dobrze, chociaż w związku z powstaniem sytuacji rynkowej, jednak pojawia się siłą rzeczy nutka konkurencji. Na razie spowodowała obniżenie naszych cen do minimum, bez wchodzenia w zdradliwe dla małych pensjonatów piramidy Groupona i Citeama. Zimą najważniejsze jest by przetrwać i równocześnie zapewnić wygodny, atrakcyjny wypoczynek naszym gościom.


W rezultacie w grafiku styczniowym na razie jest jedna taka noc (25- 26.01) gdy został tylko jeden pokój wolny, małżeński bez podwójnego łóżka, z dwoma pojedynczymi obok siebie i z możliwością wstawienia jeszcze dodatkowych dwóch łóżek. Dla pary cena wynosi 100 zł/1 noc, dla rodziny 100 zł+ po 20 zł za dziecko.

Pozostałe 4 pokoje są zarezerwowane średni0 w okresie 23- 26.01. Ceny pokoi 60- 80 zł+ 20 zł za dziecko.
Śnieg dziś się zjawił i jest go bardzo mało, ale opady są prognozowane, więc jest szansa że od 12.01 spadnie go więcej, podobnie temperatura. Bez względu na wszystko serdecznie zapraszamy.

 

Księga Gości

"(..)Wiśniowy Sad to miejsce magiczne, pełne ciepła i dobrego słowa.(...)"
Rena, Śląsk

zobacz wszystkie wpisy »