Dodano 01 Kwietnia 2017

Z wieloletnich obserwacji wynika, że każda wiosna jest inna. I to pod względem kimatycznym, przyrodniczym, jak i turystycznym.
Akurat w tym czasie zainteresowanie gości nie całkiem zależy od pogody. W kwietniu jest czas przedświąteczny i przedmajówkowy, czyli większość planuje wypoczynek na te wolne dni, a nie w zwyczajne weekendy, które często bywają jednak bardzo ciekawe.
Teraz mamy warsztaty fotograficzne "Leśne Opowieści" i dziewczętom, zajmującym cały dom, pierwszy weekend kwietnia bardzo dopisał. Dlatego biegają grupą po ogrodzie fotografując modelkę oraz wszystko co żywe. Wkrótce duża część polskiej blogosfery zapełni się przyrodą i klimatami z Wiśniowego Sadu.
Parę dni wcześniej ogród się obsypał na raz wiosennymi kwiatami, które normalnie kwitną kolejno, a dziś mamy je wszystkie jednocześnie. Zapewne jest to skutkiem iście wiosennej pogody: w dzień ciepłej na krótki rękaw, a w nocy nieco chłodniej na kominek i c.o.

Wiosenne kwiecie ma stały, niezmienny repertuar. Już w styczniu widoczne są przebicia przebiśniegów, potem knują przez luty pod śniegiem, aby w marcu rządzić niepodzielnie. Krokusy wyskakują jednego dnia, co roku w innym miejscu i dają sygnał dla narcissus jonquilla czyli po naszemu narcyzom- żonkilom. Niebieska cebulica jak lud, zacebula oród tlumnie, równo, nie oglądając się na resztę.

A za nimi wszystkimi, w pośpiechu śliczne główki wystawiły ciemierniki, fijołki i pierwszy z pierwszych krzewów forsycje, o stokrotkach nie wspominając.
Po pełnej majówce kalendarz mamy pusty. Czyżby najpiękniejszy miesiac będziemy mieć tylko dla siebie?
Zapraszamy na maj, bo letnie miesiące już się rezerwacjami zapełniają i na widoki.

Dodano 13 Stycznia 2013

Fatal error: Cannot redeclare class simple_html_dom_node in /home/users/mxp/public_html/library/simple_html_dom.php on line 108